neděle 26. června 2016

The Walking dead - 4. soutěžní povídka

Tuto, v pořadí čtvrtou povídku, pro Vás napsala Lara Rogers. 

A poznámka moje :D byť to podle názvu nevypadá i zde se vyskytují Avengers.

Hlasovat pro tuto povídku můžete ZDE„Co je špatnýho na tom, že se pes jmenuje štěně?!“ bránil Tony svého nového robotického mazlíčka.
„Je to divný,“ poznamenal Clint a napil se piva.
"Hele, kdo je tu,“ zvolal, když zahlédl Steva.
„Já myslel, že Kapitán nepije,“ ušklíbl se Tony.
„To, že se nemůžu opít neznamená, že nepiju,“ ohradil se Cap.
„Mimochodem…kde je Scott a ostatní?“ rozhlédl se kolem sebe.
„Byli nějak mimo po té včerejší akci a Scott je teď se svou rodinou. Nakonec jsme tu zbyli jen my dva, Clint, Sam a za chvilku přijde Thor,“ vysvětlil ironman.
"Tak si to alespoň pořádně užijeme!“ dodal a pustil robotického psa ze své náruče, aby se napil z lahve whiskey.

Po pár hodinách zábavy byl Tony tak opilý, že začal Steva nazývat svou matkou a jinými mnohem horšími výrazy, což se mu ani v nejmenším nelíbilo, tak se rozhodl odvést ho domů.

„Lidi…“ řekl Sam, když už chtěli odejít.
"Štěně zakouslo Anthonyho.“ Koukal před sebe.
„Cože? Já jsem tady!“ bránil se Tony, ale pak pochopil, oč se jedná. Jeho pes měl v tlamě nadměrně velkého mravence, který byl na první pohled mrtvý.
„Sakra…vždyť to byl mazlík Scottovy dcery! Jak to vysvětlíme?!“ začal mírně panikařit Clint.
„Šššš…“ Stark si položil ukazováček na rty aby mohl přednést svůj geniální plán.
„Nikomu to neřekneme, prostě ho vrátíme!“ zářivě se usmál a Steve jen zakroutil hlavou a poznamenal něco o opilosti a mozku.
„Já jdu do Toho,“ odhodlal se Thor, jehož zbroj se i ve tmě pořád leskla.
„Fajn! Jde se k Langovým na zahradu!“ zavelel Sam, který už měl pro dnešek taky dost a všichni ostatní se – ať už ochotně nebo neochotně vydali za ním.
Thor, Ironman, Hawkeye, Falcon a Captain America s obřím mrtvým mravencem v ruce plíží ulicemi a myslí si, jak nejsou nenápadní.
„Musíme přelézt plot…“ řekl Tony, šnažíc se vyšplhat nahoru, v čemž mu nakonec pomohl Thor. Jakmile se ironman dostal nahoru, neudržel rovnováhu a spadl hlavou napřed přímo k nohám kapitána.
"Jak ses sem sakra dostal?!“ nechápal Tony. Steve kývl hlavou směrem doprava.
"Brankou…“ objasnil. Vydali se přímo k boudě na druhém konci zahrady a jakmile se tam dostali, Steve položil Anthonyho do boudy.
„Musíš mu narovnat nožičky!“ radil mu Tony, který rukama imitoval pohyby, které by měl Steve udělat, aby mravence dokonale naaranžoval.
„Tak co…? Já bych nepoznal rozdíl…“ prohlížel si Cap mravence a ostatní jen uznale pokývali hlavou.
„Až to Scott zjistí, zabije nás.“

***
Steve se probudil kolem jedné - na svůj vkus dost pozdě. Vstal aby se nasnídal, a když zjistil, že v lednici nic není, rozhodl se jít nakoupit.
Když se vracel domů, shodou okolností potkal Scotta, což by dnes raději vynechal. Chvilku přemýšlel, jestli se neotočí, ale nakonec se rozhodl, postavit se tomu čelem.
„Ahoj Scotte,“ usmál se na něj a čekal, co mu řekne.
„Ahoj Steve. Neuvěříš, co se mi stalo. Víš…včera ráno zemřel Anthony. Pohřbili jsme ho s dcerou, ale dneska…dneska ráno byl ten mravenec zase v boudě! Asi jsme ho pohřbili zaživa a on se pak chudák vyhrabal a umřel. Nechápu, jak se ro mohlo stát…“ řekl Scott a Steve měl problém udržet si vážný výraz.

„Cože?! To je neuvěřitelné! Víš…musím teď taky někoho zabít,“ vykecal se z toho a rozběhl se ke Starktower. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkujeme za vaše komentáře :)