pátek 7. července 2017

Lokiho deník 6


Přeji krásný večer,

mám pro Vás další kapitolu Lokiho deníku. Je psaná na koleni, tak se velmi omlouvám za chyby. Doufám, že se Vám kapitolka bude líbit a já se budu tešit na Vaše případné komentáře a návrhy :)
 
Ann :)




Loki ač nerad, týden po skončení schůze odešel ke Starkovi domů. Samozřejmě to nebylo jen tak. Thor přinesl Friggou sepsanou a podepsanou smlouvu, že se Loki zavazuje, jako odškodné Mydgardu, rok sloužit ve jménu Avengers.
Tuto smlouvu musel podepsat jak Fury, tak Loki a ostatní Avengers. Mezi členy týmu kolovalo několik otázek týkajících se Starkova návrhu, že Loki bude bydlet u něj. Ovšem s Lokiho smlouvou přišel i list o tom, že soužití s tímto smrtelníkem bude naprosto vyhovující a tak Lokimu ani Furrymu nezbylo nic jiného než souhlasit.

Stark přijel pro Lokiho v jednom ze svých sporťáků.
„Tak nasedej muflone.“
Loki přešel Tonyho slova naprosto bez reakce a zkoumal, zda se vejde někam za sedadlo řidiče.
„Co tam hledáš paroháči? Dopředu polez.“
„Čekáš ode mne, že se posadím na sedadlo smrti a vedle tebe?“
„Čekáš snad, že si tě pustím za záda?“
„Čekáš snad, že chci právě dnes zemřít?“
„Hm, bojíš se smrti?“
„Nikoli, bojím se umírání... a ještě ke všemu po Tvém boku.“
„Necukruj bobane a polez.“
Loki podaroval Starka nehezkým pohledem a velmi obezřetně se posadil do auta, několikrát zkontroloval pásy než se konečně připoutal, namáčkl se na dveře a Stark vyjel 230 vstříc osudu.
Lokimu se cesta vůbec nelíbila.
Zažil už mnohé a rozhodně nechtěl zemřít v ubohém lidském výmyslu, vedle ubožáka, na trapné lidské cestě.
Když uviděl velké zářící „S“ trochu se mu ulevilo, že již vystoupí a to peklo bude za ním.
Stark ale odbočil na druhou stranu. Loki pozvedl obočí, čehož si Tony - pobavený Lokiho „nevolností“ - všiml.
„Copak muflonku, něco se ti nezdá.“
„Neodbočil si k domu.“
„Mám víc domů.“
„Pak tedy, neodbočil si k sobě domů.“
„Omyl, neodbočil jsem k sobě domu, ale jedeme ke mně domů.“
„Tomu nerozumím.“
„Ale, ale velký bůh něčemu nerozumí?“
Loki zlehka protočil panenky. „Nejedeme do Tvého Starktower protože Ti tvoje drahá Pepper dala kopačky. Nemůžeš tam být protože ji všude vidíš a máš pocit, že ona jediná byla schopna tolerovat všechny Tvoje výstřelky a chyby, kterých vskutku není málo, a i tak naprosto laxní a plně oddaná a tolerující žena Ti nakonec dala kopačky. Protože nejsi schopen udržet vztah ani s kaktusem.
A to je důvod proč nyní jedeme na letiště odkud se přemístíme do Tvého starého domu, kde se cítíš alespoň trochu lépe. A to je také důvod proč já jedu s tebou. Už nejsi zvyklý být sám a vlastně se bojíš být sám. Bereš mě sebou z čisté sobeckosti, nikoli kvůli tomu, abys mne hlídal na základě poznámek v mém deníku.“

Tony se na Lokiho podíval, ten ale pokračoval ve svém monologu.

„Další možnost je samozřejmě ta, že po rozchodu s tou cuchtou, tě zaujala poznámka o možném intimním aktu, do kterého jsem tě, podle Tvého současného smýšlení chtěl zahrnout, abych získal Tvou důvěru.
Je velmi pravděpodobné, že Tě to vskutku láká. A není se čemu divit, jsem pro tebe výzva a ke všemu jsem nadprůměrně půvabný a inteligentní.
Poznámku o jakémkoli egoismu si odpusť, nepochodil bys.
A nyní si chceš ověřit, či prozkoumat, zda jsem něčeho takového schopen popřípadě, ba možná hůře zda bych byl ochoten. Na to Ti mohu ovšem rovnou odpovědět. Ano byl bych schopen i ochoten, ale již to není zapotřebí vzhledem k tomu, že jsem v relativním bezpečí. Minimálně na rok samozřejmě, ale to byl konec konců můj cíl a ty jediný si z mé přítomnosti nic nedostal.
Kdyby jsi mi nebral deník mohl si prožit něco, co si ještě nikdy v životě nezažil.
To bude k Tvé poznámce asi vše. Nyní bych velmi ocenil, kdyby ses otočil a nadále sledoval cestu a ostatní auta, nikoli abys svůj jistě udivený pohled věnoval mě.“

Tony zaklapal pusou zcela naprázdno, asi jako kapr nasuchu a velmi zaraženě a mlčky sledoval cestu vedoucí k letišti.

„Jo a Starku, ještě jednou se dotkneš mého deníku, pak se i já dotknu Tvého pokladu tak, že si to dozajista taky ještě nikdy v životě nepoznal a mohu Ti slíbit, že se Ti to rozhodně líbit nebude. To jen aby bylo mezi námi, v našem následném soužití, naprosto jasno.“
Dodal Loki šeptem, který se Tonymu zabořil do celého těla a do krve tak, že mu téměř přestala proudit v těle. Tony trochu zapochyboval zda rozhodnutí, vzít s sebou Lokiho, bylo správné.

Zbytek cesty ubíhal v naprosté tichosti. Na Lokiho tváři se však objevil ďolík, kterým dával jasně najevo, že je naprosto spokojen s tím jak Starka umlčel.
Tony si dal v letadle panáka a Loki oříšky. Stále nikdo z nich nemluvil.
Jediná věta, která během následujících hodin zazněla byla „Tohle je Tvůj pokoj.“ Potom Tony odešel do svého pokoje a nakázal Jarvisovi aby mu dal vědět ve chvíli, kdy by Loki dělal něco nepatřičného. Poté se osprchoval padl do postele a snažil se spát.

A co v té době dělal Loki?

2 komentáře:

  1. Som riadne zvedava, ci mu stark skoci na lep aj napriek tomu, ze vie, ze nieco chysta. Dufam v pokracko. :-) Emily

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Už na pokráčku pracuju, doufám, že se brzy zadaří. Každopádně dnes chystám druhou kapitolu Útěku z reality :)

      Vymazat

Moc děkujeme za vaše komentáře :)