neděle 27. března 2016

Lokiho deník 2.

Ahojky,

mám pro Vás druhou část deníků, doufám, že se Vám to bude líbit :)

Ann

BRŮCŮV NÁVRAT

Bruce poznal Lokiho rukopis a dlouho přemýšlel zda-li by se mu měl ozvat. Nakonec se rozhodl, že to neudělá. Na svoje problémy si řešení najde sám. Lokimu nevěří ani za mák a muselo by se stát něco strašného aby k tomu svolil. Přeci jen byl ale slušně vychovaný a na Lokiho list odpověděl.

„Děkuji za nabídku, ale s díky musím odmítnout.“
Lokimu pokoji se samozřejmě vyhýbal ale lístek mu pod dveřmi podstrčil.

Dlouho jsem přemýšlel a přijde mi trapné začínat každý den s oslovením ahoj deníčku nebo něco podobného, co kdybych ti říkal Johne? To jde ne? John typické midgárdské jméno pro typickou midgárdskou věc jako je deník. Takže Johne, představ si, co mi ten idiot napsal. Že prý s díky odmítá, co si myslí? Že mu jako budu pomáhat až si řekne? No to tedy toto. Nevděčník jeden, ale víš co Johne? Jo John zní vážně dobře. Já ho donutím, aby mou pomoc potřeboval a víš jak? Nevíš viď, ale chtěl bys. Trochu mě to asi unaví ale bude to to nejlepší a já získám důvěru dalšího.“

Loki zaklapl deník a šel si pro vodu, věděl že je pod neustálou kontrolou kamer a ta jeho klícka v Shieldu se mu nelíbila. Všichni Avengers odtud odcházeli do obřího mrakodrapu a Loki chtěl taky, bylo by tak pro něj všechno jednodušší, ale osud tomu nepřál a tak musel Loki osudu trošku pomoci.

Při dalším výjezdu, kdy se Hydra pokoušela proniknout do skladu Avengers, dal Loki k jednomu mrtvému vojáku magický předmět. Jak předpokládal Shield ho zabavil a dal k prozkoumání Bannerovi a Starkovi a protože Banner potřeboval pracovat v klidu zůstával spolu se Starkem na základně celé noci.

Ahoj Johne, dnes začneme s Brucem, ach ne, vážně jsem napsal začneme? Asi jsme přátelé, že Johne? Nebo mi jen z té lidskosti pomalu odchází mozkové buňky, ano ano to bude tím. Tak či tak, Bruce tu dnes bude přes noc, tak je načase hlídat sny. Ozvu se ti hned jak to všechno dokončím. Teď tě zase budu muset schovat.“

Následující noci trápili Bruce strašné sny, Stark si z něj nejdříve utahoval, ale když to nepřestávalo a Brucův stav se horšil, Tony si poslechl, co se Brucovi zdá.

„Hele to nevypadá vůbec hezky, asi by jsi měl vyhledat nějakýho psychouše nebo tak.“
„Tam už jsem všude byl, s tímhle mi nikdo...“ Bruce se zamyslel… „Nepomůže.“
„Jo to znám...“
„Ne neznáš, jo ty máš sice záchvaty úzkosti nebo co to je...“
„Hele,“ skočil Tony Brucovi do řeči.
„Pepper říkala,“ mávl rukou Bruce, „ale ty máš jenom moc vysoký ego na to abys došel za odborníkem.“
„Nic mi není.“
„Tak si nestěžuj!“ zavrčel Bruce a musel se odejít uklidnit.
„Nějak prudérní!“

Následující tři týdny se Bruce neukázal a nedal o sobě vědět. Nejpodivnější na tom bylo, že ho Shield nedokázal nijak vystopovat. Po třech týdnech se ale vrátil jako po dovolené. Omluvil se, že už se to nebude opakovat, ale že si doopravdy nutně potřeboval odpočinout.
A doopravdy vypadal odpočatě, vyrovnaně a v klidu.

Znovu se setkáváme Johne, jak jsem slíbil. Bruce už jsem taky vyřešil a Hulk mi neublíží, skvělé že? Asi se ptáš, jak jsem toho dosáhl. Bylo to poměrně jednoduché, už proto, že doktor něco podobného zkoušel a tušil co je meditace. Prý pobýval dlouho v Indii, škoda, že mi to neřekl dřív mohli jsme si týden ušetřit. Docela by mě zajímalo, co tam dělal, někdo ho požádám, aby mi to vyprávěl. Ne nepožádám, přikážu mu to samozřejmě, tedy jen když mě to bude zajímat. Ale zpátky k věci. Před pár staletími při studiu jsem v knihovně narazil na knihu meditačních technik a ovládnutí mozku. Brucovi to vážně šlo a teď se nezmění v Hulka dokud nebude sám chtít. Ach Johne opět svolávají poradu, tak za několik dlouhých hodin nashle.“

Loki se vydal na poradu a posadil se hned vedle Hulka.
„Hele muflone, víš jak na tebe reaguje tak ne...“
Tony to nestihl ani dopovědět a z Bruce byl Hulk, místo toho, aby Loki chytl a prohodil nejbližšími dveřmi, si spolu ťukli pěstí.

Následující porada se týkala především toho, „Jak je tohle sakra možný?!“3 komentáře:

  1. takže Loki zas postoupil kupředu , musím mu gratulovat jako jeho fanynka jsem z toho nadšená jen tak dál a děkuji

    OdpovědětVymazat
  2. takže Loki zas postoupil kupředu , musím mu gratulovat jako jeho fanynka jsem z toho nadšená jen tak dál a děkuji

    OdpovědětVymazat
  3. Proč mi přijde, že jestli Loki nebyl šílený před tím, tak je teď? xD Ale som za něho Happy-Ta písnička je supper!- I need more! x3 Strašně se mi to líbí! x3

    OdpovědětVymazat

Moc děkujeme za vaše komentáře :)