pátek 25. března 2016

Lokiho deník 1.

Ahojky, další povídka jooo konečně jsem k tomu zase sedla. Nevylezla mi z toho ta jednorázovka, nějak se nemůžu soustředit, ale budu se snažit.

Tak prosím řekněte, jestli se Vám líbí :) 


Miluju Vás Ann
Znáte ten pocit, když něco provedete a jste potrestáni, byť to vlastně vůbec nebyla Vaše vina? Tak přesně to je můj případ. Zavřeli mě do vězení, jenom proto, že jsem nic neprovedl. A to jako doopravdy nic. Možná proto jsem začal psát tenhle deník. Strašně mě unavuje jen ležet, sedět a chodit v místnosti dva metry čtvereční na dva metry. Páni a teď pozor slyším kroky, buď vedou nového vězně nebo se na mě jde někdo podívat?“

„Loki?“
„Ach bratře, co mi přinášíš?“
„Najednou mne zveš bratrem?“
„Pouze přistupuji na tvou hru.“
„Nikdy jsem s tebou žádnou hru nehrál.“
„Vážně? Já si s tebou hraju pořád.“
„Nebudu Ti už dělat tvoji hračku, tohle ti posílá otec.“
„Místo moji hračky budeš jeho pošťák? Gratuluju.“

Tak přeci jen to byla návštěva, Thor. Abych byl upřímný, což nebývám, ale tobě to říct můžu. Je mi ho líto. Vím, že se k němu nechovám jak bych měl, ale chci mu jen ukázat, že ne všechno je krásné a spousta lidí jsou svině a že ho jedna taková svině vychovala, ale on to pořád nevidí a teď mu ještě dělá pošťáka. Přitom by mohl jen lusknout prsty a Odin by sklapnul. No nic, víte co mi napsal? Že prý můžu svoje činy odčinit… zajímalo by mě jaké činy. No tak či tak pošle mě na Zem, což by nemuselo být tak strašné, všichni tam jsou neschopní. Mohl by to být zajímavý začátek nové hry.

Jak Loki předpokládal, tak se stalo, Odin ho doopravdy poslal na Zem, kde ho převzal Furry společně s kapitánem. Zavřeli ho do Hulkovi cely, tentokrát pod přísnější dohled a pouštěli ho ven pouze při návštěvách Thora nebo když nebylo zbytí. Thor ale nakonec Furryho přesvědčil, že není šance, že by Loki něco provedl.
„Odin si ho pojistil, ale Loki to neví tak… obezřetně.“
Tím se Furrymu dostalo do rukou eso a pod záštitou naivního pozemšťana umožnil Lokimu bydlet v normálním pokoji.

Všichni si už na mě zvykli, ani to nebylo tak těžké. Ale samozřejmě, jak by to pro mne mohlo býti těžké, jsem bůh a oni jen lidé, uhm mají lidskou část, většinou.“

Vskutku nebylo pro boha těžké zjistit, jak zapůsobit na Avengers natolik, aby před ním přestali být obezřetní. Zato realizace toho všeho byla obtížnější.

JAK JSEM ZÍSKAL NATAŠU

„Clinte! Okamžitě mi to vrať!“
„Tak si mě chyť,“ šklebil se na Natašu Clint.
„Jsi jako malý!“ Nataša uštědřila Clintovi dobře padnoucí pohlavek a kartičku, co ji sebral, si vzala zpět. Clint už ale vykecal, že má Nat sraz se základní školou a celý týden si ji proto dobíral.
„Tě tam doprovodím, chceš? Budeš hvězda.“
„S tebou po boku? Ne díky,“ řekla s kamenným výrazem a odešla. Jednou v životě zatoužila nebýt hvězda ale jen obyčejná žena.

Přesně to byla Lokiho chvíle, cítil její tužby a tak den před srazem zaklepal na její dveře.
„Pojďte dál, Loki, ale nepočítejte, že uspějete.“
Loki mlčky vešel a zavřel za sebou.
„Ne,“ řekla rovnou Nataša.
„Agentko, nyní se velmi pletete, nejsem zde kvůli Vám, ale z vlastní sobeckosti.“
„Pak se nepletu.“
„Jak myslíte.“
Loki byl na odchodu, ale ještě se zarazil, „čím dříve napravím své činy, tím dříve budu moci odejít a Vám dlužím speciální omluvu. Zítra Vás vyzvednu a ne, není odpověď.

A tak se i stalo. Loki doprovodil Natašu do Ruska a byl jí partnerem. Pořídil ji na večer překrásný oděv a následně ji donesl i květiny. Otevíral ji dveře, odsouval židli, hovořil s jejími spolužáky plynou ruštinou a zvídavým dámám vysvětlil, že Nataša mu ukázala, jak je možné žít na straně dobra a že jen kvůli ní se snaží vše odčinit, ale samozřejmě jsou jen přátelé. S tím Nataša souhlasila a nakonec podlehla. Díky Lokimu se cítila jinak, jako žena, kamarádka, jako člověk a ne jako zabiják. Po srazu Loki konstatoval, že je Rusko půvabná země a že Nat rozumí.
„Je těžké mít dvě osobnosti a obě vlastenecké.“
Asi to byla ta chvíle, kdy Nat usoudila, že Loki zasluhuje ještě šanci.

Jak říkám nebylo to těžké. Její absolutní důvěru jsem získal 3 měsíce nato, když se v místě Central parku objevili agenti Hydry a agentka byla v úzkých. Jistě, že jsem se postaral o to, aby můj zákrok viděl Barton. Připíše mi bod k dobru až to budu potřebovat. Obávám se, že zrovna on pro mne bude největší problém. Nuže teď je na řadě Banner.
PS: Doopravdy netuším, proč si neustále vedu deník, divné.“

Musel postupovat pomalu a obezřetně, aby se Lokiho jméno z úst Avengerů neozývalo až nepřiměřeně často.
Přišel čas, kdy Avengers neměli do čeho píchnout. Až na Bruce, ten pracoval sám na sobě. Snažil se přijít na to, jak potlačit Hulka, aby se neobjevil pokaždé když se Bruce něčeho zalekl. Tak moc ho chtěl ovládat. Loki nesměl Brucovi příliš na oči a tak mu do laboratoře poslal pouze lístek.

„Znám řešení.“


2 komentáře:

  1. děkuji skvělý příběh , moc mě chytl a jsem zvědavá jakou radu Bruce dostane

    OdpovědětVymazat
  2. děkuji skvělý příběh , moc mě chytl a jsem zvědavá jakou radu Bruce dostane

    OdpovědětVymazat

Moc děkujeme za vaše komentáře :)